Strony

Świąteczne Życzenia.

No cóż, lepiej późno niż później. Dopiero teraz udało mi się oderwać od świątecznych obowiązków ;), więc życzę Wam Kochani dużo ciepła, radości i spełnienia marzeń zarówno jeszcze dziś, jak i w Nowym Roku :)).

I moje ostatnie świąteczne wzorki, miałam je publikować codziennie przez ostatnie dni po jednym, ale jako ta przygotowująca dania na Wigilię, nie miałam po prostu czasu. A więc...


Brokatowa choinka. Jak wszystkie wzorku u mnie, także i ten jest łatwy - na pomalowanym paznokciu malujemy trójkąt bezbarwnym lakierem w kształcie choinki. Nakładamy brokat, sypiąc go z góry. Czekamy chwilkę, następnie dociskamy lekko brokat do paznokcia i strzepujemy jego nadmiar. Całość pokrywamy bezbarwnym lakierem, a gdy ten jest jeszcze mokry, nakładamy brokaty w innych kolorach za pomocą mokrej wykałaczki, rozmieszczając go jak bąbki na choince. Jeszcze raz utwardzamy i gotowe.
Aksamitne śnieżynki. Robimy je tak samo jak zwykłe śnieżynki za pomocą farbek akrylowych, bądź białego lakieru. Instrukcję robienia takich przykładowych śnieżynek możecie zobaczyć TUTAJ. Gdy śnieżynki przeschną, nakładamy na nie bezbarwny lakier i szybka maczamy paznokcie w białym aksamicie. Dociskamy lekko i strzepujemy nadmiar aksamitu. Nie utwardzamy już topem.

Gotowy wzorek:

Tu przed nałożeniem aksamitu:

Sople lodu. Malujemy ulubionym ciemnym lakierem. Czekamy aż przeschnie (na mokrym nie wychodzi). Wybieramy biały, bądź metaliczny srebrny lakier. Nakładamy kapkę na kawałek czegoś przed sobą ;), maczamy w srebrnym lakierze sondę (ew. wykałaczkę), robimy nią kropkę przy linii skórek i szybkim ruchem zjeżdżamy sondą w dół, ku wolnym brzegom paznokci, tak żeby powstała zwężająca się linia. Gdy całość przeschnie, utwardzamy bezbarwnym lakierem.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...