Strony

China Glaze Rodeo Fanatic i świąteczny wzorek.

Kolejny wzorek na święta. Tym razem dość szybki do wykonania i bez potrzeby posiadania wielkich umiejętności ;). Potrzeba za to: lakieru podkładowego (w moim przypadku jest to China Glaze Rodeo Fanatic, tak ten sam, który jest w rozdaniu), naklejki świąteczne (podobne kalkomanie wodne są w rozdaniach), srebrny drobny brokat, wykałaczka, lakier bezbarwny, chusteczka higieniczna i ew. jakieś kamyczki. 

WYKONANIE:
1. Malujemy paznokcie kolorowym lakierem podkładowym. Czekamy, aż przeschnie (nie musi być dobrze suchy, wystarczy jeżeli nie będzie mokry).
2. Wybieramy motywy wodne, które chcemy mieć na paznokciach. Najlepiej przed wycięciem rozplanować sobie, który motyw chcemy na danym paznokciu i jak ma być ułożony.
3. Wycinamy motywy i zanurzamy je w wodzie. Gdy papierki namokną i odpadną, zbieramy motywy (będą to kawałki cienkiej folii z nadrukowanymi motywami) przy pomocy wykałaczki lub pęsety i przykładamy je na paznokcie, układając tak jak chcemy. Dociskamy lekko chusteczką, żeby pozbyć się wody i docisnąć motywy, gdyby powstały jakieś nierówności.
4. Bezbarwnym lakierem delikatnie malujemy na motywach, tam gdzie chcemy umieścić brokat. Zanim lakier bezbarwny wyschnie, maczamy zwilżoną wykałaczkę w brokacie i punkt po punkcie przyklejamy brokat.
5. Czekamy chwilkę, aż lakier pod brokatem zastygnie. Następnie czystym palcem poklepujemy lekko paznokieć z brokatem. Nadmiar brokatu, jak i brokat, który się rozsypał na paznokciu, przyklei się do opuszka i będziemy mieli piękny czysty paznokieć z brokatem dokładnie tam gdzie chcemy.
6. W tym czasie możemy przykleić kamyczki (cyrkonie itp.) za pomocą bezbarwnego lakieru.
7. Całość utwardzamy bezbarwnym lakierem i wsio!
China Glaze Rodeo Fanatic jest niebieskim lakierem z mnóstwem drobinek, połyskujących na fioletowo. Jednak ten fiolet nie jest mocno widoczny. Lakier jest o tyle ciekawy, że w ciepłym świetle (takim nieco żółtym) zmienia kolor na zielony. Ale w normalnym dziennym świetle i w sztucznym wygląda tak jak na zdjęciach poniżej. Jego kolejną zaletą jest to, że dwie warstwy dobrze kryją i trzecia jest potrzebna tylko wtedy, gdy nierówno go nałożymy i pojawią się prześwity przy skórkach. 

Lakier ten możecie wygrać w moim rozdaniu fejsbukowym (info TUTAJ), do którego można przystąpić do końca wtorku 17 grudnia 2013 r. Bez obaw, lakier którego użyłam jest mój, ten do rozdania jest całkowicie nowy i nie używany.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...