Strony

Kilka wzorków na Walentynki.

Walentynki tuż tuż, ale ja nie jestem w miłosnym nastroju, więc postanowiłam, że nie będę zdobić swoich paznokci w serduszka ;). Jednak na zajęciach poczułam przypływ inspiracji i stwierdziłam, że muszę "coś" na Walentynki wymyślić ;] Dlatego postanowiłam zrobić kilka romantycznych wzorków na tipsikach.
Generalny zamysł jest taki, że te cztery zdobienia wykonujemy na serdecznym i ewentualnie na kciuku, gdyż same w sobie są zbyt ozdobne, żeby powtarzać wszystko na każdym paznokciu.


RÓŻOWE SERDUSZKA

Całość wygląda tak:

 


Jak zrobić:

1. Najpierw na kawałku folii (może być spożywcza) malujemy nieduży obszar różowym lakierem z drobinkami - co najmniej 2 warstwy , musi nam starczyć na kilka serduszek (w zależności od tego ile paznokci będziemy ozdabiać). Gdy lakier na folii wyschnie delikatnie odklejamy arkusik lakieru od folii. Z arkusika wycinamy serduszka, na każdy paznokieć po 2 - mały i większy (takie aby oba spokojnie zmieściły się na paznokciu).
2. Malujemy paznokcie na różowo.3. Nakładamy bezbarwny lakier na cały paznokieć i przykładamy na mokry lakier serduszka. Większy bliżej brzegu, mniejszy nad nim i na samej górze 1 cyrkonię. Czekamy chwilkę, potem lekko przyklepujemy serduszka, żeby się przykleiły do mokrego lakieru od spodu przy brzegach. Czekam, aż wszystko lekko podeschnie.

 


4. Na duże serduszka nakładamy nieco bezbarwnego lakieru. Następnie szybko nanosimy drobne muszelki w odcieniu lekko różowych, tak aby pokryć nimi całe serduszko. Przyklepujemy muszelki palcem aby się mocniej przyczepiły lakieru.

 

5. Na koniec nakładamy na wszystko warstwę bezbarwnego lakieru nawierzchniowego.
GOTOWE


SERCE Z KAMIENI 

Efekt końcowy:Jak wykonać:

1. Malujemy paznokcie na kolor czerwony.
2. Układamy cyrkonie, perełki i bulion tak aby razem stworzyły serce.3. Malujemy paznokcie bezbarwnym lakierem i przenosimy cyrkonie i perełki po kolei na paznokieć.


4. W szczeliny między cyrkoniami i perełkami dokładamy lakieru i układamy złotu bulion.
5. Całość pokrywamy lakierem bezbarwnym.
GOTOWE


ROMANTYCZNY FIOLET

Efekt końcowy:Jak wykonać:

1. Malujemy paznokcie na fioletowo.
2. Obok układamy serce z cyrkonii i perełek.


3. Przenosimy serce na paznokieć, dodajemy srebrny bulion.
4. Utwardzamy lakierem bezbarwnym.
GOTOWE


DWA SERCA

Efekt końcowy:Jak wykonać:

1.  Malujemy paznokcie na biało.
2. Z papieru samoprzylepnego (np.kolorowego papieru dla dzieci, naklejek, foli itp.) wycinamy nieduży kwadracik. W jego środku rysujemy serduszko i je wycinamy, tak aby powstały dwa wycinki - serduszko i kwadracik z pustym serduszkiem.3. Przyklejamy obie naklejki w dość sporych odstępach od siebie.4. Gąbką i czerwonym lakierem cieniujemy wewnątrz kwadracika i na zewnątrz serduszka.

 


5. Odklejamy naklejki, wycieramy wacikiem nasączonym zmywaczem przypadkowe zabrudzenia.


6. Nakładamy lakier bezbarwny wewnątrz białego serduszka i wkoło przyklejamy malutkie hologramy. Hologramy przyklejamy także na lakier, wkoło czerwonego serduszka.
7. Na całość nakładamy bezbarwny lakier.
GOTOWE
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...