Strony

Znów romantycznie i jak nie rozmazać stempelków + recenzja płytki z Aliexpress


Kolejna propozycja na walentynki, także delikatna i romantyczna. 

My second Valentine's Day nail art, also delicate and romantic.
Do tego zdobienia użyłam lakieru piaskowego P2 Sand Style polish w kolorze 070 pretty, lakieru Models Own Utopia, do stempli CND w kolorze Fedora, a do pokrycia stempelków użyłam starego lakieru Sally Hansen w kolorze Snow Globe (czyli lakier bezbarwny w różnokolorowym brokatem).

To make this nail art I used sand polish by P2 Sand Style polish in 070 pretty, Models Own nail polish in Utopia, CND in Fedora to make the stamps, and Sally Hansen in Snow Globe to cover the stamping (thai is colourless nail polish with multi-colouren glitter).

Samo zdobienie nie jest trudne. Malujecie pazurki lakierami i robicie stempelki, tam gdzie chcecie. To o czym chcę Wam dzisiaj napisać to nietypowy sposób nakładania bezbarwnego lakieru w celu ochrony delikatnych wzorków stempelków.

The nail art is easy to make. Youo just paint your nails and add the stamps where U like. Today I want to write about a different way to apply colourless nail polish on stamping nail art to prevent it from blurring while sealing with top coat. 


STEP - BY - STEP

1. Jak już macie gotowy wzór, pora na jego utrwalenie, ale tak żeby nie popsuć delikatnego stempelka. W tym celu nanoszę małą kroplę bezbarwnego lakieru na czystą płaską powierzchnię (tutaj jest tył jednej z moich płytek do stemplowania). Ja tutaj użyłam lakieru bezbarwnego z brokatem, żeby rozweselić nieco wzorek. 

1. Once U have your nail art done it is time to seal it with top coat, but in a way that will not destroy your delicate stamp. First put small drop of clear nail polish on clean flat surface (here is back side of one of my stamping plates). Here I used clear nail polish with glitter to cheer up a bit the nail art.


2. Następnie, przykładam do jeszcze mokrego lakieru gumkę do stemplowania i poruszam nią tak, aby jak największa jej powierzchnia pokryła się mokrym lakierem.

2. Next dip your stamping rubber in the clear nail polish so most of the surface of the rubber was covered with the polish.3. Gdy mam już gumkę pokrytą lakierem, odczekuję chwilkę, żeby lakier lekko zastygł. Lakier ma być lepiący, ale nie mokry! W przeciwnym razie, przy nanoszeniu go na paznokieć, gumka może się ślizgać i w konsekwencji - rozmazać wzorek.

3. Once the rubber is covered with nail polish I wait a minute to let the polish dry a bit. The polish has to be sticky, but not wet! Otherwise it will blur the stamping nail art.

4. Nakładam lakier na paznokieć ze stempelkiem, tak jak nakładam same stemple. W miarę potrzeby powtarzam zabieg nawet do kilku razy.

4. I put the nail polish just as I put stamps on nails. If needed I put the nail polish a few times.

5. Odczekuję trochę czasu, żeby lakier zabezpieczający zastygł porządnie. Dopiero po tym nakładam bezbarwny top coat. Należy jednak pamiętać, że taka warstwa lakieru zabezpieczającego przed top coatem nie gwarantuje 100% skuteczności zawsze. Jak zaczniemy nakładać końcowa warstwę niedbale, kilkakrotnie przesuwając pędzel po wzorku, najprawdopodobniej lakier zabezpieczający rozpuści się, a razem z nim nasz wzorek.

5. Then I wait some time to make sure that the nail polish on stamps is dry. After that I seal it with top coat. But U have to remember that htis method does not guarantee that the stamps will not blur when sealing with top coat. Sometimes when U put not enought polish wit rubber the stamps may blur. So make sure that before cealing the polish is completely dry. 
Do zdobienia użyłam jedną z czterech płytek, które kupiłam na z jednej z ofert na Aliexpress. Jak kupowałam były w promocyjnej cenie 0,84 dol za sztukę. Mowa o tej ofercie : klik.


Jak widzicie, płytki są zabezpieczone niebieską folią, zaś z tyłu nie mają papierka - zapewne stąd ta całkiem korzystna cena. Oczywiście mi to nie przeszkadza, bo tył płytki jest świetny jako paletka na lakiery ;)

Ogólnie płytka jest super, odbija dość dobrze. Wzory nie są idealne, bo nie ma na niej raczej wzorku, który byłby na tyle duży, żeby pokryć cały paznokieć, ale jako płytka tematyczna jest ok. Jeżeli więc chcecie mieć takie płytki, to polecam nie przepłacać i zajrzeć na Ali ;) 

Przyszły do mnie całkiem szybko, bo czekałam mniej niż miesiąc, a zamawiałam na początku grudnia.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...