Strony

Duri - Lavender the Magnifiquent and OPI Last Friday Night

Sorry for the long break but I am in the middle of exams :( The good news is that I have a great nail polish to show you! It is Duri's Lavender the Magnifiqent. It is cold toned blue with a hint of purple. It has a tiny pink shimmer, which isn't much seenalbe on nails. The polish is very opaque. I made only one coat ;)

Przepraszam za przerwę w nadawaniu, ale jestem właśnie w środku sesji :( Dobra wiadomość to taka, ze mam wam do pokazania super lakier! To Duri Lavender the Magnifiqent. Jest to chłodny niebieski kolor z odrobiną fioletu. Lakier ma drobniutki różowy shimmer, ale nie jest on widoczny na paznokci, daltego na fotkach go nie dostrzeżecie. Lakierek jest za to super kryjący. Na fotkach jest tylko jedna warstwa ;)OPI Last Friday Night is light blue with tons of different glitter. It is very sheer so I use it only as top coat. It looks really great on Duri's Lavender Magnifiquent ;)

OPI Last Friday Night jest jasno niebieskim lakierem z mnóstwem róznego brokatu. Nie jest kryjący więc używam go tylko jako lakier wierzchni. Na Duri Lavender Magnifiquent wyglada naprawdę super!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...