Strony

Mój pierwszy poważny Marblising :))

Ostatnio, przeglądając inne blogi paznokciowe, zachciał mi się spróbować metody Marblising (albo Marbleizing). Nie jest to oczywiście żadne nowość czy coś, ale jakoś nigdy nie miałam ochoty się tym brudzić, zwłaszcza, ze jak robiłam testy tej metody na tipsikach to za każdym razem odechciewało mi się tego na własnych palcach! No ale postanowiłam że jednak wypróbuję. I wiecie co... to wcale nie jest takie czasochłonne i mozolne jak się wydaje ;)

1. Pomalowane paznokcie. Nie polecam na gołe pazurki ani na bezbarwny lakier bo warstwy lakieru z wody są dość cieniutkie i nie pokryją ładnie całego paznokcia. W tym momencie polecam odkręcić kolorowe lakiery którymi będziemy robić wzorki na wodzie.
2. Delikatnie nanosimy oliwkę (lub coś tłustego) na palce omijając paznokcie. Trzeba też pamiętam o opuszkach pod paznokciami. Dzięki temu zabiegowi lepiej będzie się czyściło palce.3. Następnie przygotowujemy sobie niezbędny sprzęt: kubek z wodą, igłę/wykałaczkę i lakiery odkręcone (mając palce w oliwce może być trudno z odkręceniem ;)) Kubek z wodą powinien być w miarę głęboki, żeby nie uderzyć paznokciem o dno w trakcie zanurzania. Nie polecam szerokich kubków bo trzeba będzie dużo lakieru żeby zrobić sensowne wzorki.4. Do wody wlewamy po 1 kropelce kolorowych lakierów na zmianę, tak aby powstały kolorowe kręgi na wodzie.
5. Następnie szybko robimy wzorki wykałaczką, przeciągając nią w różnych kierunkach. Mi to średnio wychodziło :)

6. W taki wzorek zanurzamy palec, odpowiednio przykładając paznokieć tam gdzie nam się najbardziej podoba wzór.
7. Trzymamy w wodzie palec i czekamy, aż pozostałości lakieru zastygną, wtedy zbieramy pozostały lakier z wozy za pomocą patyczka. Jest to o tyle ważne, że przy wyjmowaniu palca z wody pozostałości lakieru na jej powierzchni przykleją się nam do palca lub paznokcia i popsują nasz efekt. Dopiero gdy woda wkoło palca będzie czysta wyciągamy go z wody.
8. No cóż, może przerażać. Powtarzamy tak z każdym palcem. 9. Pora na czyszczenie. Najpierw bierzemy wacik, nasączamy go zmywaczem i czyścimy większe części palców, tak aby nie najechać wacikiem w pobliże paznokci.10. Następnie bierzemy patyczek do odsuwania skórek z płaska końcówką. Obwijamy go watą, moczymy w zmywaczu i czyścimy resztki lakieru ze skórek.11. Na paznokcie nakładamy bezbarwny lakier i GOTOWE:12. No i jeszcze powtarzamy wszystko na drugiej ręce.

:*
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...